Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

” آقای سایبان، سایبانی مطمئن برای شما “

قطعات سایبان

قطعات سایبان

قطعات سایبان دیر یا زود برای هر فردی که از سایبان استفاده می کند، تبدیل به محصولی ضروری می شود. از طرفی برخی از شرکت های تولیدی، جهت ساخت و تعمیر انواع سایبان نیاز به قطعات با کیفیت دارند. بدین ترتیب عرضه انواع قطعات سایه بان می تواند بسیار مفید باشد. برای آشنایی بیشتر با انواع قطعات سایه بان ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

خرید قطعات سایه بان ☎️ 09208199519

توضیحاتی در مورد انواع قطعات سایه بان

آشنایی با  انواع قطعات سایبان هم برای افرادی که قصد فعالیت در حوزه سایبان با هر سمت شغلی یک نیاز ضروری محسوب می شود و هم برای افرادی که از سایه بان استفاده می کنند. خرید هر کدام از قطعات مربوط به سایبان نیازمند دانش و اطلاعات فنی بالایی است، زیرا باید این قطعات و کارایی آنها را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم تشخیص دهیم که قطعه مورد نظر کیفیت و کارایی مد نظر را دارد یا خیر، در این صورت می توان مطمئن شد که قطعه خریداری شده انتظارات ما را برآورده می سازد.

معرفی قطعات مهم سایه بان

با توجه به اهمیت موضوع و نیاز عموم افراد به انواع قطعات سایه بان، تصمیم گرفتیم در این بخش به معرفی قطعات مهمی که در انواع سایه بان مورد استفاده قرار می گیرند بپردازیم. این کار کمک می کند تا همه افراد بتوانند قطعه مورد نظر خود را به راحتی شناسایی کرده و اقدامات لازم برای خرید آن را انجام دهند. با توجه به توضیحات ارائه شده بهتر است ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید تا با مهمترین و کاربردی ترین قطعات سایه بان آشنا شوید.

قطعه سایبان

معرفی کاربردی ترین قطعات چادر و سایبان

گیربکس

یکی از قطعات اصلی که در انواع مختلف سایه بان از آن استفاده می شود، گیربکس می باشد. این قطعه می تواند تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد یک سایبان داشته باشد. معمولا نیرویی که برای باز و بسته شدن انواع سایبان برقی تولید می شود، دارای منبعی به نام موتور الکتریکی است. موتور الکتریکی با توجه به قدرتی که دارد، نیرو را تولید می کند. اما سوال اینجاست که این نیروی تولید شده چگونه به سایر قطعات سایه بان منتقل می شود؟ بله درست متوجه شدید این کار را گیربکس به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

عملکرد دنده چادر

در واقع گیربکس کمک می کند تا هر اندازه ای از نیروی تولید شده را که نیاز داریم به بخش های مختلف سایه بان انتقال دهیم. تنظیم میزان نیروی وارد شده به سایر قطعات سبب می شود تا توان سرعت باز و بسته شدن سایه بان را نیز به راحتی کنترل کرد. باز و بسته شدن سایه بان با سرعت مناسب باعث می شود تا استهلاک قطعات سایبان به حداقل برسد. بدین ترتیب عملکرد صحیح گیربکس می تواند به حفظ و نگهداری سایر قطعات سایه بان نیز کمک بسیار زیادی بنماید.

قطعات سایه بان

انواع گیربکس سایبان

گیربکس دارای انواع مختلف از جنس های مختلفی است. برای مثال ممکن است برخی از گیربکس ها را از جنس آلومینیوم تولید کنند. این نوع از گیربکس ها برای سایبان هایی که با پروفیل آلومینیوم تولید می شوند، مناسب هستند. برای مثال گیربکس های آلومینیومی را می توان از جمله قطعات سایبان بازویی به شمار آورد، زیرا چادر بازویی با اسکلت آلومینیومی تولید می شود. گیربکس آهنی هم در بازار موجود است که معمولا برای زیرمجموعه قطعات سایبان کالسکه ای به شمار می رود. بدین ترتیب نوع سایبان در انتخاب جنس گیربکس تاثیر گذار بوده و باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم.

قیمت گیربکس سایه بان

قیمت گیربکس سایبان یکی از موضوعاتی است که ممکن است برای اغلب افراد در هنگام خرید اهمیت داشته باشد. معمولا قیمت گیربکس به جنس و کیفیت آن بستگی دارد. بدین ترتیب گیربکس های آلومینیومی دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر گیربکس های موجود در بازار می باشند. انتخاب گیربکس با کیفیت ممکن است هزینه خرید سایبان را تا حدودی افزایش دهد. البته با توجه به افزایش کیفیت و همچنین جلوگیری از استهلاک سایر قطعات، در مدت زمانی طولانی این کار می تواند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. بدین ترتیب بهتر است در هنگام خرید گیربکس، کیفیت به قیمت ترجیح داده شود.

گیربکس سایه بان کالسکه ای

بازوی سایبان

یکی دیگر از قطعاتی که در انواع سایه بان کاربرد دارد، بازوی سایبان است. بازوی سایبان بخشی است که می توان به کمک آن سایبان را باز و بسته کرد. عملکرد صحیح بازوها در هر کدام از سایبان ها باعث می شود تا بتوان به بهترین شکل ممکن سایه بان را باز و بسته کرد. حرکت باز و بسته شدن این مفاصل به آرنج دست انسان است و شاید علت نامگذاری آنها نیز همین موضوع است.

بازوی زنجیری 

عملکرد بازوها بدین گونه است که در داخل آنها فنر مخصوصی قرار گرفته است. معمولا برای وصل کردن به بازوها به هم از متریال مختلفی استفاده می شود. سیم بکسل و زنجیر دو نمونه از متریال پرکاربرد در تولید انواع سایه بان به شمار می روند. سایبان های زنجیری جدید تر از سایبان های سیم بکسلی هستند.

بازوی سیم بکسلی 

کیفیت بالای سایه بان زنجیری باعث شده تا استفاده از آن در این چند سال اخیر به شدت افزایش یابد. به همان اندازه که استفاده از سایبان زنجیری رونق گرفته، استفاده از سایه بان سیم بکسلی کاهش یافته است. البته هنوز هم سیم بکسل کاربر زیادی در سایه بان ها دارد. معمولا بازوها از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند در در برابر شرایط جوی نامساعد مثل باد، باران و… مقاومت مناسبی از خود نشان می دهند.

پروفیل سایبان
پروفیل سایبان

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی یکی از قطعات سایبان برقی محسوب می شود و در سایه بان های دستی از آن استفاده نمی شود. موتور الکتریکی دارای انواع مختلفی است که هرکدام از آنها مزایا و کاربرد مخصوص به خود را دارند. مورد اول که می توان به آن اشاره کرد، موتور تیوبلار یا توبولار «tubular» است. موتورهای تیوبلار یا توبولار دارای حالتی لوله ای شکل می باشند و همین علت نیز باعث شده تا آنها را به این اسم نامگذاری کنند. موتورهای تیوبلار معمولا زمانی استفاده می شوند که باز و بسته شدن زیاد سایه بان مد نظر نباشد و همچنین سایه بان ابعاد بسیار بزرگی نداشته باشد.

موتور برقی سایبان
موتور برقی سایبان
موتور توبولار

گزینه بعدی که می توان به آن اشاره کرد، موتور الکتریکی از نوع ساید می باشد. هنگامی که ابعاد و وزن سایه بان افزایش می یابند، موتورهای تیوبلار یا توبولار «tubular» کارایی چندان مناسبی نخواهند داشت. به همین خاطر در این مواقع از موتورهای ساید استفاده می شود. موتورهای ساید دارای دو نمونه معمولی و یو پی اس می باشند. نوع معمولی آنها از یک زنجیر قطع کن مخصوص برای زمان هایی که برق قطع می شود بهره مند می باشند. مدل یو پی اس آنها علاوه بر اینکه مجهز به زنجیر قطع کن می باشند، از یک سیستم برق اضطراری نیز بهره مند می باشند.

تنظیم کننده شیب و زاویه سایبان

شیب و زاویه سایبان از جمله مواردی است که تنظیم آن می تواند برای مصرف کننده اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برای این منظور قطعه ای خاص در سایبان ها تعبیه شده است. این قطعه دارای یک پیچ است که باز و بسته شدن این پیچ می تواند شیب سایبان را کم و یا زیاد کند. تنظیم شیب سایه بان باعث می شود تا بتوان در ساعات مختلف روز از سایه بیشتری بهره مند شد. تنظیم شیب سایبان به راحتی قابل انجام است نیاز به تکنیک خاصی ندارد. جنس این قطعه معمولا از آلومینیوم است و این موضوع باعث شده طول عمر بسیار بالایی داشته باشد، زیرا عوامل مختلف جوی تاثیر منفی بر روی آن نمی گذارد.

قطعات سایبان بازویی
قطعات سایبان بازویی

لوله های گرد یا هشت ضلعی

لوله های گرد یا هشت ضلعی از جمله قطعات سایبان فنری یا به شمار می روند. این لوله ها معمولا دارای قطری معادل 8 سانتیمتر هستند. لوله ها می توانند ساده یا هشت ضلعی باشند. روکش سایبان ها زمانی که جمع می شود معمولا به دور این لوله ها پیچیده می شود. این لوله ها به نحوی تولید شده اند که در هنگام باز و بسته شدن پارچه، هیچ گونه چرخشی به وجود نیاید.

روکش سایبان

یکی از قطعات سایبان مغازه، روکش سایبان است. روکش ها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آنها می توان به روکش پی وی سی و روکش نانو استفاده کرد. روکش را معمولا باید بر اساس منطقه جغرافیایی انتخاب کرد. برای مثال در مناطقی که بارش باران بسیار زیاد است، روکش ضد آب گزینه بسیار مناسبی است. روکش های موجود در بازار دارای قیمت های مختلفی هستند که بر اساس نیاز، سلیقه و بودجه می توان مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد.

روکش سایه بان
روکش سایه بان

چرا به انواع مختلف قطعات سایبان نیاز داریم؟

قطعا افرادی که سایبان خریداری می کنند پس از گذشت چند سال شاهد اختلال در یک یا چند قطعه از سایه بان می شوند، زیرا برخی از این قطعات حالت مصرفی دارند. وجود قطعات در بازار باعث می شود تا بتوان به راحتی مشکل پیش آمده برای سایبان را رفع کرده و مثل روز اول بتوان از آن استفاده کرد. این موارد باعث شده تا شرکت های معتبر تولیدی در زمینه عرضه قطعات سایبان نیز فعالیت کنند. این کار هم از نظر اقتصادی برای شرکت ها مقرون به صرفه بوده و هم به عنوان یکی از خدمات پس از فروش محسوب می شود. از طرفی دیگر مصرف کننده می تواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن سایه بان خود را مجدد راه اندازی نماید.

سفارش قطعات سایبان به صورت آنلاین

برای خرید قطعات سایه بان به قیمت همکار می توان به سایت ایران سایبان مراجعه کرد. قیمت همکاری انواع قطعات سایه بان به مراتب ارزان تر از قیمت این محصولات در بازار می باشد. خرید قطعات سایبان از طریق سایت ایران سایبان به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است. آنلاین بودن خرید و فروش قطعات سایبان باعث می شود تا بتوان در هزینه ها و همچنین زمان صرفه جویی بسیار خوبی را تجربه کرد.

سفارش قطعات سایه بان

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×